Forum: Posebni forumi
New Zadnje teme
Tema: SOC RAZ II, srečanje 5.10.2023

Tukaj vpišite svoje ime in priimek, ter na kratko povejete, katere teme s področja odnosa do okolja vas zanimale kot tema seminarske naloge v okviru predmeta.

To seveda še ne bo obvezujoče za končni izbor teme. 

okoljska neenakost

- Anja

Pia Tozan - zanimala bi me tema o tem, kako na globalno segrevanje oz. pozive o alternativnemu življenju, ki bi pomagali okolju gledajo levo ali desno politično usmerjeni ljudje 

Zoja Krenker

okolje in gospodarstvo,

trajnostni razvoj

 

Črt Pavlin - v smeri raziskovanja razumevanja odnosa okolje - ekonomski sistem, način produkcije v le tem

Alja Poldan - politični sistemi in prevladujoča politična stališča v povezavi z odnosom do okolja in (trajnostnega) razvoja

Miha Feher: Odnos do prehrane, okoljska neenakost, odnos do podnebnih sprememb (zanikanje sprememb, teorije zarote itd.).

Eva Sorčan

Kako navade ljudi in prehranjevanje (zavračanje hrane) vpliva na okolje.

Trajnostna mobilnost

- Žiga Lonec

Klara Žerak - odnos do podnebnih sprememb

Tina Okorn

Kako stopnja izobrazbe vpliva na odnos do okolja in okoljskih sprememb.

Nika Sara Pavlin



Socio-ekonomski status v povezanosti s skrbjo za okolje/ločevanje odpadkov, vrednotenje zdravja v povezanosti skrbi za okolje in preživet čas v naravi, nakupovalne navade in odnos do okolja, odnos do okolja v urbanem in ruralnem...

Noemi Vinčec rasizem, neenakopravnost

Zanima me predvsem odnos med ekonomskim oz. gospodarskim stanjem neke enote in okoljsko politiko. Kako torej ekonomska pozicioniranost (bogate vs revne družbe) določene države/regije vpliva na politično urejenost zakonodaje, ki se ukvarja z skrbjo za okolje. Zanima me predvsem makroraven, primerjava različnih zakonodaj ter regulacij posameznih držav. 

Laura Levec

Nastavitve foruma